Puder do cery suchej - jaki puder prasowany wybrać do suchej skóry?
UWAŻNIE WYBIERZ PRODUKTY DO MAKIJAŻU
Sucha skóra wymaga szczególnej uwagi przy wyborze produktów do makijażu. To jeden z najtrudniejszych rodzajów cery i wyzwań podczas wykonywania make-up’u, aby twarz wyglądała nieskazitelnie i zdrowo. Powodem jest to, że zdrowa skóra zatrzymuje dużo tłuszczu i wilgoci, natomiast skóra sucha ma ich niewiele. Większość osób z cerą suchą zauważy, że ich skóra jest odwodniona. Widać to po nałożeniu podkładu do twarzy, zwłaszcza gdy jako podkład stosujesz puder. Komórki skóry unoszą się wówczas, tworząc nierówną teksturę, która wygląda jak małe białe kulki. Jednak nadmierna suchość występuje raczej w wybranych obszarach, nie na całej twarzy. Są to zwykle miejsca narażone na działanie wiatru i innych czynników środowiskowych, które są szkodliwe dla skóry i makijażu. To na przykład czoło, nos, kości policzkowe, podbródek i wszystkie te miejsca, w których szczególnie zależy nam na nieskazitelnym wykończeniu makijażu. Osoby z cerą suchą muszą dokładnie przemyśleć, jakiego pudru do twarzy użyć i czy w ogóle jest to konieczne.
CZEGO TAK NAPRAWDĘ POTRZEBUJE TWOJA SKÓRA?
Po pierwsze, wygląd Twojego makijażu zależy od tego, jak traktujesz i odżywiasz swoją skórę. Dieta ma ogromny wpływ na skórę, spożywanie produktów o większej zawartości tłuszczu, takich jak łosoś i awokado, zapobiegania utracie kwasów tłuszczowych w skórze. Najważniejsza kwestia to powód przesuszenia skóry. Czy chodzi o nawilżenie, czy poziom natłuszczenia skóry? Jeśli Twoim problemem są bolesne, czerwone, łuszczące się plamy, koniecznie udaj się do dermatologa. Potrzebne mogą być kremy lecznicze regenerujące gospodarkę lipidową, które są dostępne tylko na receptę. Tego typu produkty leczą przyczynę ekstremalnej suchości. Jeśli po umyciu twarzy skóra jest ściągnięta, ale po krótkim czasie czujesz się komfortowo, oznacza to, że jesteś odwodniony. Twoja skóra potrzebuje nawilżenia. Możesz to naprawić, pijąc więcej wody i używając żelu oczyszczającego i nawilżającego. Mają one najwyższą zawartość wody i są zwykle nasycone dużą ilością ekstraktów ochronnych i łagodzących uczucie ściągnięcia. Sprawdzają się również świetnie jako formuły pod codzienny makijaż. Zawsze pamiętaj o zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry na noc. Krem na dzień i na noc może być bogatszy w składniki, które pomogą rozwiązać problem odwodnienia.
Kiedy zadbasz o odpowiednią pielęgnację skóry, z czasem twoja cera powinna się poprawić. W przypadku skóry suchej najlepiej zredukować warstwy nakładanych produktów do makijażu. Pomaga to zapobiegać zakrzepnięciu produktu w przesuszonych miejscach. Jeśli chcesz użyć primera, wskazane jest użycie mgiełki utrwalającej, która ma działanie jednocześnie utrwalające i nawilżające. Postaw na produkty bez alkoholu i z zawartością odżywczych składników, takich jak emolienty czy ekstrakty z zielonej herbaty i ogórka. Rozpyl mgiełkę obficie na całej twarzy. Poczekaj, aż wyschnie, przed przejściem do następnego etapu.
JAKI POWINIEN BYĆ PODKŁAD?
Podkład do twarzy powinien być lekki, nawilżający i wygładzający. Spróbuj użyć lekkich, kryjących podkładów na bazie wody z minimalną ilością silikonu. Podkład na bazie silikonu wyschnie i uwypukli wszelkie suche miejsca na twarzy. Może to sprawić, że Twój makijaż będzie wyglądał na zaschnięty, a cera stanie się ziemista. Inne składniki, których należy unikać w podkładach, to wysoki poziom miki (szronu). Zamiast tego szukaj kojących składników, takich jak masło shea, dimetikon, hydroksystearynian etyloheksylu, glikol butylenowy. Wszystkie te składniki zaliczane są do emolientów, które chronią i wygładzają suchą skórę, zapewniając natychmiastowe nawilżenie skóry twarzy. Uwodorniony poliizobuten łączy ze sobą składniki podkładu na bazie wody i działa jak smar. Nadaje skórze natychmiastowy miękki i gładszy wygląd. Upewnij się, że do nakładania bazy używasz syntetycznego pędzla do podkładu z płaską główką. Dzięki temu może stosować ruchy dociskające, zamiast pociągnięć niczym pędzlem malarskim. Nakładając podkład na twarz w ten sposób, zapobiegasz podnoszeniu się suchych komórek skóry.
DO SKÓRY SUCHEJ LUB ODWODNIONEJ
W przypadku cery suchej lub odwodnionej zazwyczaj wystarczy baza z korektorem. Jeśli chcesz osuszyć określone miejsca, np. w strefie T, użyj jako podkładu lekkiego pudru do twarzy. Dostępne opcje to puder miękki, półprzezroczysty lub mineralny, sypki lub prasowany. Obydwa będą na tyle transparentne, że nie podkreślą przesuszenia, a jednocześnie zmniejszą błyszczenie się skóry. Formuła oparta na minerałach będzie zawierała składniki pielęgnacyjne, które pomagają ukoić i odżywić skórę twarzy, zamiast przyczyniać się do jej wysuszenia. Unikaj używania podkładu w pudrze, ponieważ zawartość pigmentu i inne składniki mogą bardziej uwydatnić problemy z cerą. Aby uzyskać dodatkowe krycie przed pudrowaniem, użyj korektora w kremie w tubce. Ta konsystencja zapewni najlepszy efekt wygładzający.
WYBIERZ IDEALNY PĘDZEL DO TWARZY
Oprócz wyboru właściwego pudru ważny jest również odpowiedni pędzel do makijażu, którego użyjesz do jego nakładania. Niewłaściwe włókno pędzla może za jednym zamachem zniweczyć całą ciężką pracę nakładania kolejnych warstw make-up’u! Wszystkie pędzle, które stosujemy do wykonywania makijażu, powinny być miękkie i gładkie. W przypadku suchej skóry użycie bardzo miękkiego pędzelka, którym nałożymy minimalną ilość pudru, zapobiegnie przeciążaniu skóry. Tego typu włókna pomagają też kontrolować ilość nakładanego produktu. Mały pędzelek do makijaży pomoże nałożyć produkt tylko w strefie T lub na czole. Czasami podkład nawilżający może sprawić, że twarz w niektórych miejscach za bardzo się błyszczy. Każdy pędzel, którego używasz, należy raz w tygodniu oczyścić. Praktykowanie tego rodzaju zabiegów higienicznych pomoże zapobiegać wypryskom i sprawi, że kosmetyki przez dłuższy czas zachowają trwałość.
WYPRÓBUJ PRZED ZAKUPEM I SKONSULTUJ SIĘ Z WIZAŻYSTĄ!
W przypadku cery z problemami ważne jest, aby wypróbować produkt przed jego zakupem. Dzięki temu uzyskasz poradę od konsultantki ds. urody lub wizażystki. Pomogą Ci nałożyć kosmetyki w optymalny sposób, aby zapobiec wszelkim oznakom wysuszenia.